B&P Engineering Group
pl en

B&P Hydraulic Press Sp. z o.o.

B&P Hydraulic Press posiada ponad 30 letnie doświadczenie w budowie maszyn różnych typów. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pras wykonywanych na podstawie indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Oferujemy prasy hydrauliczne, pneumatyczne i elektryczne (serwo prasy) różnych typów: wysięgowe, ramowe, kolumnowe i specjalne w zakresie sił nacisków od 10T do 3000T.

B&P Hydraulic Press oferuje ponadto kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania oraz wykonawstwa nowoczesnych linii i stanowisk technologicznych umożliwiających automatyzację i optymalizację procesów produkcyjnych.

Wyprodukowane przez nas maszyny, urządzenia i linie technologiczne wykorzystują manipulatory oraz roboty przemysłowe. Pracują w zakładach nie tylko w Polsce, ale również za granicą m.in. w USA, Indiach, Wielkiej Brytanii, Francji, Chorwacji, Szwajcarii.

Wyspecjalizowana kadra doświadczonych konstruktorów, mechaników, elektryków oraz automatyków umożliwia projektowanie i wykonawstwo maszyn, urządzeń, linii technologicznych, a także narzędzi. Wykonawstwo i obróbkę mechaniczną elementów maszyn realizujemy w oparciu o własny park maszynowy wyposażony w nowoczesne centra obróbcze takie jak np.: TOS, WAGNER, HAAS oraz inne tradycyjne maszyny do obróbki mechanicznej m.in.: szlifierki, tokarki, giętarki, piły taśmowe, gilotyny i urządzenia spawalnicze.

W trakcie procesu projektowania bazujemy na oprogramowaniu typu CAD/CAM, w szczególności: SOLIDWORKS, AutoCad, SEE Electrical. Większość produkowanych przez nas maszyn i urządzeń jest wyposażona w nowoczesne systemy automatyki i sterowania bazujące na programowalnych sterownikach wszystkich renomowanych producentów jak: SIEMENS, ALLEN BRADLEY, MITSUBISHI, OMRON, B&R itp. Projektowane przez nas maszyny spełniają wymagania w zakresie bezpieczeństwa określone w dyrektywach Unii Europejskiej, co dokumentujemy deklaracjami zgodności oraz oznakowanie CE.

 

Historia firmy

Historia firmy i produkcji pras hydraulicznych rozpoczyna się w roku 1984. Przez kolejne lata firma rozwija się i realizuje coraz bardziej ambitne zlecenia. Do programu produkcyjnego zostaje włączona usługa automatyzacji i robotyzacji linii produkcyjnych, których częścią są produkowane prasy hydrauliczne. Zdobyta wiedza i duże doświadczenie pozwalają firmie wykorzystać rozwój techniki serwonapędowej. W 2016 roku rozpoczyna produkcję pras elektrycznych opartych o serwonapędy. 

W przeciągu 35 lat istnienia firma zmienia kilkukrotnie nazwę i właściciela. W 2019 zostaje zakupiona przez B&P Engineering, wchodząc w skład Grupy B&P. Tym samym zmienia się nazwa firmy na B&P Hydraulic Press.

Masz pytania? Napisz
Oddzwonimy